Jak zarobić na recyklingu? Portal wiewiorka.pl.

wtorek, 15 marca 2016


źródło: pinterest
O istnieniu portalu wiewiorka.pl dowiedziałam się zupełnie przez przypadek. Postanowiłam się wgłębić w jego ideę i przetestować oferowaną przez nich usługę odpłatnego przekazywania nieużywanych rzeczy.  Staram się być "EKO" i mnie ta strona bardzo zaciekawiła. Kiedy idę do sklepu używam toreb wielokrotnego użytku, jestem w stanie sprzątać po ludziach na ulicy, w domu segreguję śmieci, przez co mam pięć różnych kubłów i później nie wiadomo co gdzie wrzucać. Powinniśmy dbać o środowisko nie tylko dla siebie, w szczególności dla przyszłych pokoleń. Portal wiewiorka.pl daje nam możliwość zarobienia na recyklingu! Mam nadzieję, że ta moda nie jest "fad" i pozostanie z nami na długo.

Co oferuje wiewiorka.pl?

Głównym hasłem, które pojawia się wiele razy na stronie portalu to „Zarabiaj na recyklingu”, za którym kryje się prosty schemat – przekazujesz swoje niepotrzebne rzeczy, portal je wycenia i przekazuje pieniądze na kartę przedpłaconą lub możesz przeznaczyć je na rzecz danej fundacji. Na stronie możemy znaleźć szczególny cennik skupowanych surowców: <klik>. Wiewiorka przyjmuje głównie ubrania, ale też książki, płyty, zabawki, a poza tym szkło i metal. Wszystkie skupowane przedmioty możecie znaleźć pod tym linkiem: <klik>. Musimy zwrócić uwagę, aby nasze ubrania były czyste, niezawilgocone, a książki i płyty miały kody kreskowe. Jeśli jesteście typem "chomika" to może warto to zmienić i pozbyć się tego co niepotrzebne?

Jak zarejestrować się w serwisie?

Aby rozpocząć współpracę należy się zarejestrować, podać poprawnie podstawowe dane takie jak adres, numer telefonu, a następnie poczekać parę dni na zestaw startowy, w którym znajdują się trzy specjalne worki na surowce oraz wspomniana karta przedpłacona (prepaid), dzięki której będziemy mogli korzystać z przelanych przez portal pieniędzy. Wraz z nią dostaniemy pin. Zgromadzonymi środkami możemy zapłacić za zakupy w sklepie lub wybrać pieniądze z bankomatów. Zostanie Wam przypisany indywidualny numer członka portalu. Po skompletowaniu i przepełnieniu worków rzeczami, które chcemy oddać wypełniamy formularz nadania paczki i za kilka dni odbiera ją kurier w dogodnym dla nas czasie. Następnie czekamy na wycenę i przelew w ciągu 5- 7 dni roboczych. Na youtube znajduje się filmik, który również może poprowadzić Was po rejestracji: <klik>.

Dlaczego warto?

Warto może nie tylko dla samego zysku, ale oddając te produkty mamy pewność, że mogliśmy komuś pomóc, a nasze rzeczy nie przepadły, a ktoś może jeszcze je wykorzystać. Kiedy będziecie robić wiosenne porządki lub po prostu porządki w szafie, a znajdziecie pełno ciuchów dobrej jakości, a z którymi nie macie co zrobić, a żal Wam ich wyrzucić spróbujcie zarejestrować się na wiewiorka.pl. Mamy możliwość pozbycia się tego co zbędne i niepotrzebne. To doskonała okazja, abyśmy przejrzeli swój garaż, pokój, strych i zrobili tam gruntowne porządki. Jeśli bliska jest Wam idea recyklingu to warto spróbować! Bądźmy ekologiczni! Portal ten jest wspaniałym pomysłem i mega motywacją do pozytywnego działania.

A Wy korzystaliście z portalu wiewiorka.pl? Jeśli tak to jakie są Wasze doświadczenia?
Pozdrawiam
Marysia

2 komentarze:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia