Lekko marynarski styl.

poniedziałek, 26 września 2016

A dziś o tych, którzy są aktywnymi- naprawdę aktywnymi użytkownikami internetu. Jeśli się do nich zaliczasz zrozumiesz doskonale o czym mówię. A teraz krótki test. Czy zaraz po przebudzeniu popijając pierwszą kawę masz za sobą szybki przegląd skrzynki pocztowej? Rzut oka na stronę główną facebooka <klik> i listę powiadomień? Do tego dochodzi Instagram <klik>, nierzadko własny blog. Odnajdujesz jakiś zabłąkany sms. Spokojnie. Później okazuje się, że to tylko kupon rabatowy do drogerii albo informacja o promocji na pampersy, choć wcale nie masz dziecka i wcale nie planujesz go w tej chwili mieć. Jeśli myślisz sobie teraz: "Oj tak, mam podobnie" to wiedz, że jesteś taka jak ja- trochę uzależniona, lubiąca technologię i wiedz, że nie pożyjesz bez internetu długo... A teraz wyobraź sobie wakacje, a nawet kilka dni w domu z całkowitym odseparowaniem od wifi. Niemożliwe? A jednak. Polecam wszystkim. Całkowita swoboda. I jaka przyjemność...
sukienka- bonprix | buty- Mel by Melissa (casu) | torebka- etorba | zegarek- Daniel Wellington | bransoletki- Ania Kruk, watchbandit | pierścionek- madamlili
Czytaj dalej »

Czy warto powiększać piersi?

środa, 21 września 2016

Dla wielu z nas to biust jest wyznacznikiem kobiecości. Ich wielkość ma często duże znaczenie. Właśnie dlatego wiele z nas decyduje się na operacje mające na celu powiększanie piersi. Mały biust może być powodem wielu kompleksów i problemów w życiu seksualnym. Mimo wszystko uważam, że mężczyzna nie powinien zwracać uwagi na takie wartości. Jednak czasem tak bywa, że czujemy się same z sobą źle z powodu zbyt małych piersi. Nasza samoocena się pogarsza jak i również kontakty towarzyskie. Czujemy się wręcz brzydkie i nieatrakcyjne. Ale czy takie sytuacje są bez wyjścia? Niekoniecznie. Na szczęście medycyna postanowiła wyjść na przeciw naszym problemom. Operacje powiększające biust stają się coraz bardziej popularniejsze. Wiele klinik oferuję doskonałą pomoc. Najlepsze z nich możecie znaleźć na tourmedica: <klik>.
Jak przygotować się do zabiegu?
Oczywiście należy być zupełnie zdrowym. Dodatkowo trzeba zrobić badania morfologii, mammografii i USG piersi. Należy się więc poddać szczegółowej kontroli, aby zabieg był bezpieczny. Nie wolno palić papierosów. W dniu zabiegu przez kilka godzin nie można jeść ani pić. Operacja powinna być przeprowadzona w początkowej fazie cyklu- tuż po miesiączce. Oczywiście jest kilka przeciwwskazań i jest to na przykład cukrzyca.
Co, jeśli zdecydujemy się na zabieg?
Powinniśmy znaleźć odpowiednią klinikę i chirurga. Dobre oferty posiada tourmedica, gdzie pod tym linkiem: <klik> możemy znaleźć wiele przydatnych informacji i w tym ceny i zdjęcia efektów. Szczerze mówiąc ja wolę zapłacić więcej, ale być pewna, że nie wynikną z tego żadne powikłania. Nie chcę później żałować. Wiem, że może boleć, z czym muszę się pogodzić. Lubię ból, kiedy wiem, że jest pożyteczny. To tak jak z zakwasami. Powinniśmy być pewne, że lekarze doskonale się nami zaopiekują. Warto też spojrzeć co dane kliniki oferują w swojej cenie. Może być tak, że za wiele będzie trzeba dopłacać i to nawet do potrzebnych rzeczy typu ściągnięcie szwów czy leki przeciwbólowe. Często ogarnia nas panika przed zabiegiem- to normalne. W końcu to ingerencja w nasze ciało.
Co po zabiegu?
Po operacji należy pozostać w domu przez kilka dni. Dodatkowo po zabiegu należy nosić specjalny biustonosz, który usztywnia piersi i który nosi się zarówno w dzień, jak i w nocy. Przez około cztery tygodnie należy ograniczyć się z aktywnością fizyczną. Koniecznie powinno się spać na plecach. Po kilku dniach (około 10) zostaną usunięte szwy i rana zacznie się goić. W tym czasie (przez około dwa tygodnie) należy unikać gorących temperatur- w tym gorących kąpieli i sauny. 
Czy warto?
Uważam, że warto. Mimo wielu wad, o których mówią ludzie zdecydowanie opłaca się to dla samego efektu i naszej psychiki. Możemy pozbyć się wielu kompleksów. Kolejną zaletą jest jędrność takich piersi- możemy być pewne, że będą dobrze wyglądały. Efekty są od razu widoczne! Jednak każda z nas powinna się zdecydować, czy dla tych kilku zalet warto poddać się temu zabiegowi.
Przykładowe ceny i efekty: <klik>
Czy Wy zdecydowałybyście się na taki zabieg? Może miałyście z czymś takim lub podobnym do czynienia? Może marzyliście o operacji nosa, ust, czy właśnie piersi? 
Czytaj dalej »

Trochę czerni i granatu.

piątek, 16 września 2016

Są rzeczy za którymi tęsknię. Są rzeczy, które pragnę. Są sprawy, za które zostałabym skazana. W końcu wielu z nas lubi to, co nieosiągalne i niedostępne. I są też rzeczy, które sprawiają nam przyjemność i są... bezkarne. Więc na dzień dzisiejszy przedstawiam wam moje jesienne życie "all inclusive" z listą ośmiu bezkarnych przyjemności na poprawę humoru na coraz dłuższe, jesienne wieczory:
1. Długie, gorące kąpiele przy świecach.
2. Aktywne spędzanie czasu i poprawa sylwetki!
3. Seanse filmowe (minimum trzy naraz).
4. Nowa dieta, 3500 kalorii i możliwość wielu grzeszków, a w tym chipsy, słone paluszki i cola (do filmów).
5. Wieczór na tarasie.
6. Odłożenie notatek z polskiego na bok i zajęcie się samą sobą (to niekoniecznie takie bezkarne, ale JEDNA JEDYNKA NIE JEST MI ZŁA!).
7. Długi, odprężający sen.
8. Poczucie bliskości, ciepła i bezpieczeństwa. Każdy z nas potrzebuje obecności innej osoby, dzięki której to te jesienne wieczory stają się wyjątkowe.
sukienka- tomtop (dokładnie tutaj: <klik>) / buty-Melissa (butsklep) / torebka- monnari (www.kolorowy-sklep.pl) / zegarek- Daniel Wellington / bransoletka- shashi / okulary- Santino (kodano)
Czytaj dalej »

Co warto zobaczyć na wyspie Brac (Chorwacja)?

piątek, 9 września 2016

Wiele ludzi jest niezadowolonych z tego kraju. Jeśli tak jest wydaje mi się, że wybrali po prostu złe miejsce. Ja poznałam już jego każdą część i co prawda były miejsca lepsze i gorsze, ale w tych lepszych warto zatrzymać się na dłużej i skupić na nich uwagę.  O tym, co polecam zwiedzić w Chorwacji pisałam już tutaj: <klik>. A o tym, że czuje się totalnie związana z tym krajem i jak bardzo mi się podoba pisałam tutaj: <klik> opisując kilka obiektów, podróż i pobyt. Pewnym razem wspomniałam również o urokach wyspy Brac: <klik>. Tym razem zagłębię się również w cykl "Co polecam zwiedzić w..." i tym razem skupię się tylko i wyłącznie na jednym miejscu. Specjalnie przygotowałam dla Was listę miejsc, które obowiązkowo musicie zobaczyć będąc na wyspie Brac.

Split

Do Splitu trzeba przepłynąć z wyspy promem. Jest to drugie co do wielości miasto w Chorwacji i jednocześnie stolica Dalmacji. Największą atrakcją tej miejscowości są pozostałości rzymskiego, gigantycznego pałacu Dioklecjana. Ruiny są wręcz wtopione w nowoczesną zabudowę tworząc klimatyczne, ciasne uliczki. Dawne korytarze i komnaty to obecnie uliczki i placyki centrum Splitu.

sukienka- bonprix / buty- Adidas (szch)

Supetar 

Supetar to największe miasto na wyspie i jednocześnie jej "centrum". Do niego przypływają promy i jest to jedyna łączność z resztą świata. Miasto zaskakuje swoją prostotą i pięknem. Bardzo duże wrażenie budzi u mnie tamtejszy kościół. Miejsce swoją nazwę zawdzięcza świętemu Piotrowi.
sukienka- tomtop / buty- Melissa (butsklep)

Sutivan

Moje ulubione miasteczko na całej wyspie. Miejsce, w którym mieszkaliśmy przez całe dwa tygodnie. Nazwa tego miasteczka pochodzi od św. Iwana. Fajna gra słów, prawda? Jest to malutka, urocza, typowo śródziemnomorska mieścina. Piękne, zalesione plaże robią ogromne wrażenie i oczywiście długa, ciągnąca się promenada. Uwielbiam otaczające miasto gaje oliwne i winnice. To tutaj odnajduję wewnętrzny spokój. Podczas wieczornych spacerów można podziwiać cudowne zachody słońca.
buty- Nike (szch)

Milna

Jest to piękna miejscowość, w której możemy dostrzec barkowy styl budownictwa. To tutaj łodzie cara Dioklecjana znajdowały bezpieczny port podczas budowy jego pałacu w Splicie. Kiedyś tamtejszy port był jednym z najbardziej rozbudowanych na całej Dalmacji. Na zdjęciach możecie zobaczyć kościółek św. Marii. Uwielbiam krystalicznie czyste morze, lokalne zdrowe jedzenie i idealne warunki do nurkowania, które można tam znaleźć.
buty- Nike (szch)

Lozisca

Jest to mała, śródlądowa wioska bez dostępu do morza. Mimo tego zachwyca swoim pięknem, bardzo wąskimi uliczkami i położeniem na stromym zboczu. Mieści się na wysokości 150m. Charakterystyczny dla tej miejscowości jest kościółek, który najbardziej przykuł moją uwagę. A z czego te miasteczko słynie? Sama nazwa wskazuje. Lozisca oznacza miejsce, w którym uprawia się winorośl

Katakumby

Katakumby w tym roku niestety są remontowane i nie udało mi się wejść do środka, za to na szczęście byłam tam rok temu- niesamowite wrażenie. Przemieszczanie się wąskimi dróżkami wewnątrz ziemi wśród wielu grobów jest ekscytujące i zarazem delikatnie przerażające. To doskonały cel na popołudniowy spacer. Wywoła przerażenie, a jednocześnie ekscytacje- uwierzcie mi!
żródło powyższych zdjęć- <klik>

Vidova Góra

Vidova Góra ma 778 m. n.p.m. Jest to najwyższy szczyt wysp adriatyckich.  Widoki na górze... NIESAMOWITE. Widać Hvar, Bol, czy Zlatni Rat- plażę zmieniającą swój kształt, co jest uzależnione od kierunku płynięcia prądów morskich. Inne zdjęcia z tego miejsca możecie znaleźć tutaj: <klik>. Można zrobić tam, cudowne, bajeczne zdjęcia niczym z najpopularniejszych portali fotograficznych- zresztą sami zobaczcie:

Uvala Blaca

To tajemnicze miejsce i nie takie łatwe do zdobycia! Wędrówka w jedną i w drugą stronę to ponad 5 km. Jeszcze w ponad 30 stopniowej temperaturze wspinanie się i schodzenie z góry wcale nie jest takie łatwe! I wyobraźcie sobie, że w takim miejscu mieszkali kiedyś mnis, którzy dotarli tam, aby schronić się przed najazdem tureckim. To pustelnia totalnie oddzielona od reszty świata. Budowa tego miejsca trwała w sumie 200 lat! Początkowo była to tylko jaskinia, później zaczęto budować kolejne budynki, aż wkrótce jaskinię zasypano. Robi wrażenie!

Szlaki górskie

Chorwacja to na pewno zbyt gorący kraj latem na chodzenie po górach, ale ja nie mogłam sobie odpuścić choć jednego dnia, w którym przemierzę szczytami kilka kilometrów. Warto! Choćby dla samych widoków. Po drodze można natknąć się na wiele różnych niespodzianek: opuszczone samochody, rozrysowane minki po kamieniach, krzyże, czy opuszczone autobusy jak na zdjęciu poniżej. Zastanawialiście się kiedyś co może robić autobus w środku lasu, na górze, bez jakiegokolwiek dostępu do drogi? Tak? Ja też.

Dzikie plaże

Dzikie plaże to doskonałe miejsce, gdzie można wypocząć. Nie trzeba się stresować innymi ludźmi, a nawet można... opalać się nago! Zawsze marzyłam o swobodzie. Bardzo pomocna w te wakacje stała się dla mnie torebka monnari od www.kolorowy-sklep.pl, pojemna i idealna na spakowanie się na tygodniowy wyjazd i na plażę! Nie rozstawałam się z nią przez cały czas. 

Czytaj dalej »

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia