Jak prawidłowo zmywać makijaż?

sobota, 16 września 2017

źródło zdjęcia- <klik>
Zmywanie makijażu to podstawowa czynność w ciągu dnia, a właściwie pod jego koniec. Nigdy w życiu nie czytałam o tym jak powinno się to prawidłowo robić. Po prostu brałam wacik, jakiś produkt i przemywałam nim twarz. Dopiero niedawno odwiedziłam blog Magdaleny Jaglarz <klik> i takim sposobem dowiedziałam się o tym jak prawidłowo zmywać makijaż.
Oczyszczanie to podstawa. Nasza skóra powinna oddychać, dlatego też nie należy nigdy rezygnować z demakijażu. Dobrze oczyszczona skóra to taka, na której nie zostaje ani grama podkładu. Wacik, którym się zmywamy powinien być idealnie biały- wtedy możemy być pewne, że nasza skóra jest odpowiednio czysta. Magdalena Jaglarz <klik> podaje jak sama zmywa makijaż. Możecie mi uwierzyć, że kiedy profesjonalistka tak robi to my możemy być pewne, że to jeden z najlepszych zabiegów dla naszej cery. 
Istnieje kilka metod demakijażu:
-płyn miceralny
Dzięki niemu możemy wykonać szybki demakijaż. Z pewnością wiele z Was wracało do domu późno wieczorem i marzyło jedynie o śnie. Broń może spać z makijażem! Szybko po wacik, płyn + dobre przemycie twarzy. Oczywiście pamiętajcie o przemyciu twarzy wodą.
-OCM – Oil Cleansing Method
Oczyszczanie to stało się bardzo popularne. Mi troszkę mniej przypadło do gustu, ponieważ przez wykorzystywane w nim oleje mam wrażenie, że moja twarz jest zbyt tłusta. Mimo tego oleje świetnie radzą sobie z usuwaniem wszelkich zanieczyszczeń.
-pianka do mycia twarzy
Zazwyczaj w sklepach nawet po takie rozwiązanie nie sięgałam i dzięki Magdalenie <klik> dowiedziałam się, że taki sposób istnieje. To wsparcie dla płynu miceralnego lub OCM- pozwala dokładnie oczyścić naszą twarz. 
Na blogu Magdaleny <klik> możecie znaleźć przykładowe produkty i ich ceny, które warte są przetestowania.
Każda z nas ma inną cerę i z pewnością musi indywidualnie dobrać swój sposób na codzienny demakijaż. Jednak należy pamiętać o dwóch zasadach: nigdy z niego nie rezygnować i robić to bardzo dokładnie. Myślę, że Wasza skóra będzie wdzięczna, kiedy dacie jej codzienną dawkę oczyszczenia i pozwolicie jej oddychać.
A Wy? Jaki preferujecie sposób?

4 komentarze:

  1. Zgodzę się z tobą, że każdy z nas ma inną cerę i wato znaleźć swój sposób na oczyszczanie cery :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę świetny blog oraz super wpis :) Obserwuje i serdecznie zapraszam do obserwacji mojego bloga https://justaahe.blogspot.com/ :*

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdecydowanie bardzo przydatny wpis! U mnie najlepiej sprawdza się płyn micelarny :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia